سیاست مرجوعی و عودت

برگشت خوردن سفارش

درصورتی‌که بسته پس از ارسال به مبدأ برگشت بخورد،‌ علت برگشت سفارش بررسی می‌شود و درصورتی‌که علت آن عدم حضور شخص در زمان تحویل و یا اشتباه بودن مشخصات گیرنده (آدرس، تلفن، کد پستی و نام) باشد، خریدار موظف به پرداخت مجدد هزینه ارسال خواهد بود.

در این حالت، امکان تغییر روش ارسال وجود خواهد داشت.

شرایط و ضوابط خدمات پس از فروش کالا

عودت کالا (حق انصراف، لغو سفارش‌ها)

 

  1. قبل از ارسال کالا: در صورت انصراف از دریافت کالا پس از تسویه‌حساب و قبل از ارسال کالا، کل وجه به‌حساب بانکی خریدار مسترد خواهد شد.
  2. بعد از ارسال کالا: کالاهای خریداری‌شده از جنس آی‌سی و ترانزیستور و ماژول و سنسور (قطعات الکترونیکی) و اقلامی که به جهت ماهیت حساس بودن به الکتریسیته ساکن امکان صدمه و عدم کارکرد در آن وجود دارد قابل عودت نیستند. در غیر این صورت کالای خریداری‌شده (ابزارآلات) به مدت ۴۸ ساعت کاری (به‌شرط باز نشدن بسته‌بندی کالا و درصورتی‌که عدم هرگونه خسارتی به کالا و بسته‌بندی آن) از تاریخ تسلیم کالا حق انصراف داشته و به‌محض استفاده از حق انصراف، فروشگاه اینترنتی آقای الکتروبوت پس از دریافت و کنترل کالای مرجوعی بدون مطالبه هیچ‌گونه وجهی عین مبلغ دریافتی را در اسرع وقت به شما مسترد خواهد کرد. طبق ماده ۳۷ قانون تجارت الکترونیک هزینه‌ی ارسال جهت باز پس فرستادن کالا بر عهده مشتری خواهد بود.

گارانتی

  گارانتی به این معنی است که توسط سازنده کالا یا شرکت خدمات گارانتی، به همراه دفترچه شرایط گارانتی ارائه‌شده باشد. مدت گارانتی و خدمات پس از فروش کلیه کالاهای عرضه‌شده در سایت برای هر کالا متفاوت بوده و در کنار قیمت این کالاها درج‌شده است (در صورت عدم درج موارد مذکور در این قسمت، گارانتی برای آن کالا وجود ندارد) چنانچه کالای خریداری‌شده دارای گارانتی باشد و دچار نقص فنی شود، خریدار می‌بایست طبق شرایط مندرج در کارت گارانتی نسبت به ارائه کالا و دریافت خدمات پس از فروش از شرکت گارانتی دهنده اقدام نماید.

به‌طورکلی کالاهایی که در بسته‌بندی کارخانه یا سازنده خریداری می‌شود از قبیل مولتی‌مترها، هوویه، ابزارآلات یا تجهیزات دارای پلمپ شرکت سازنده طبق شرایط گارانتی شرکت سازنده شامل ضمانت می‌شوند.

آن دسته از کالا یا قطعات (نیمه‌هادی‌ها به‌ویژه) که به‌صورت آی‌سی، ماژول ارائه می‌شوند شامل گارانتی نمی‌شوند.

مهلت بررسی کالای سفارشی با کالای دریافتی

خدمات پس از فروش برای کالاهایی که دارای مغایرت ظاهری و اسمی هستند.مهلت بررسی و تطبیق کالاهای موجود در برگ خرید با اقلام دریافتی ۴۸ ساعت است. در صورت وجود هرگونه مغایرت (نام کالا)، بدون باز کردن بسته پلاستیکی و شفاف می‌توان در مهلت تعیین‌شده مغایرت قطعه ارسالی با قطعه سفارشی را به ما از طریق ایمیل اعلام نمایید و نسبت به مرجوع نمودن آن کمتر ۴۸ ساعت اقدام نمایید. کلیه هزینه‌های برگشت و ارسال مجدد کالا در این روش به عهده فروشگاه آقای الکتروبوت است.

توجه: لطفا هنگام برگشت کالا نسبت به بسته‌بندی مناسب دقت کامل را به عمل‌آورید.

ممکن است در برخی موارد تصویر سایت با محصول اصلی مغایرت جزئی داشته باشند. به همین دلیل معیار، مشخصات فنی و فیزیکی و برند محصول که در صفحه توضیحات نوشته‌شده، است.

در این‌گونه موارد، مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل‌مشاهده است (مانند مشخصات درج‌شده روی بدنه) با توجه به اینکه کالا در بسته‌بندی شفاف ارسال می‌شود خواهشمند است به‌هیچ‌وجه درب بسته‌بندی باز نشود.

یکی وظایف پرسنل آقای الکتروبوت تصویربرداری از قطعه شما به‌عنوان معیار تشخیص‌های بعدی است.

توجه: خواهشمند است نسبت به بسته‌بندی مناسب هنگام برگشت کالا دقت کامل را بعمل آورید. درصورتیکه به کالا صدمه فیزیکی وارد شود قابلیت مرجوع کردن وجود نخواهد داشت.
کالا یا قطعاتی که دارای اشکال فنی هستند.وظیفه اصلی مجموعه آقای الکتروبوت تهیه اقلام باکیفیت و با قیمت مناسب است لیکن بدلیل استقبال خریداران از اقلام چینی و گرایش بیش از ۸۰ درصد بازار به این‌گونه اقلام ملزم به تهیه و توزیع یک سری از اقلام چینی هستیم. البته لازم به ذکر است که چینی بودن یک آیتم به معنی بی‌کیفیت بودن آن نیست، لیکن درصورتی‌که به قطعات (های تک) نیاز دارید پیشنهاد اکید ما این است که فقط از اقلام اورجینال اروپایی یا آمریکایی استفاده نمایید. در صورتی‌که از اقلام چینی استفاده نمودید نمی‌توانید انتظار کیفیت مشابه اورجینال را داشته باشید و نمی‌توانید به این دلیل کالا را مرجوع نمایید.

در غیر این صورت:

درصورتی‌که خریدار ادعای معیوب بودن کالای موردنظر را بنماید می‌بایست از طریق فرم عودت کالا و با تکمیل اطلاعات درخواستی، دپارتمان فنی آقای الکتروبوت را مطلع نماید و نسبت به تحویل و ارسال کالا در بسته‌بندی مناسب حداکثر ظرف مدت ۴۸ ساعت اقدام نماید.

پس از تست کالا توسط متخصصین آقای الکتروبوت درصورتی‌که مشخص شود کالای موردنظر دارای مشکل است کالا تعویض و به‌صورت رایگان برای مشتری ارسال خواهد شد، در غیر این صورت وجه آن به‌حساب مشتری واریز می‌گردد؛ اما درصورتی‌که کالای تست‌شده از نظر متخصصین آقای الکتروبوت سالم شناخته شود هزینه کارشناسی و تست آن (بسته به مدت‌زمانی که کارشناس فنی آقای الکتروبوت برای تست این قطعه وقت می‌گذارد) از خریدار دریافت خواهد شد.

توجه ۱: کالاهایی که در اثر استفاده نادرست مشتری دچار اشکال فنی یا ظاهری شده باشند، قابل بازگشت نیستند.

توجه ۲: در صورت بروز خرابی در هنگام بازگشت محصول، فروشگاه از پذیرش و رسیدگی به آن معذور است، لذا دقت در بسته‌بندی مناسب محصول در هنگام بازگشت الزامی است.

توجه ۳: برای خریدهای بیش از یک عدد محصول، ابتدا یک نمونه از آن را تست کرده و در صورت بروز هرگونه اشکال یا مغایرت بدون تست باقی‌مانده  ، آقای الکتروبوت را مطلع سازید.

توجه ۴: کالاهایی که به علت اشتباه خریدار از قبیل تغذیه با ولتاژ و یا جریان نامتناسب، عدم نصب صحیح، الکتریسیته ساکن، استفاده نادرست و از همه بیشتر اتصالات الکتریکی غیردقیق و غیره دچار اشکال می‌گردند به‌هیچ‌عنوان قابل تعویض نیست.

توجه ۵: با توجه به اینکه اقلام و قطعات حساس الکترونیکی از قبیل آی‌سی‌ها و نیمه‌هادی‌ها امکان تست ندارند و اثبات آن‌ها غیرممکن است امکان مرجوعی ندارند، لذا خواهشمند است درصورتی‌که پروژه شما مهم است حتماً از قطعات اورجینال استفاده نمایید.

پیشنهاد: توصیه می‌شود در مورد کالاهای ویژه و قیمت بالا در صورت تمایل قبل از خرید حتماً درخواست تست کلی نمایید. هزینه تست بین ۵ الی ۱۵ درصد قیمت پایه است و در این مرحله قبل از ارسال موقع تست کلی از مراحل فیلم تهیه و برای شما ارسال می‌شود.

 خواهشمند است دقت شود منظور از تست، آموزش راه‌اندازی قطعه یا کالا نیست.

منظور از تست، آزمایش فنی جزئیات نیست. به‌طور مثال جهت تست برد رزبری پای فقط سیستم‌عامل روی آن نصب و به مونیتور نصب می‌شود، یا برای یک ماژول اگر پروژه آن در سایت تعریف‌شده باشد یا کد آردینو آن وجود داشته باشد تست ساده آن انجام می‌شود یا برای کوره القایی‌ها جریان و ولتاژ در مدار برقرار و برای یک‌لحظه عملکرد آن فیلم‌برداری و برای شما ارسال می‌شود.