مبدل دیجیتال به آنالوگ صوتی PCM5102A
Product Parameters
  • Module supply voltage: DC3.3V
  • Signal to noise ratio SNR: 112dB
  • Dynamic range: 112dB
  • Full-scale single-ended output: 2.1VRMS
  • Sampling frequency: 8KHz ~ 384KHz
  • Main clock frequency: 50MHz
  • Number of audio data: 16, 24, 32
  • Working environment temperature: -40 ° C ~ 85 ° C
  • Audio data format: IIS, left aligned
  • Total harmonic distortion (THD+N at -1dBFS): -93dB
  • Module size: 31.8mm*23.7mm*6.35mm, with a 3.5mm headphone holder
*  پرداخت آنلاين غير فعال است - سفارش خود را ثيت و نهايي بفرماييد.
(دیدگاه کاربر 1)
2,970,000 تومان
14 در انبار
توضیحات
Product description
  • PCM5102A Digital-to-Analog Converter.
  • PLL Voice Module Stereo DAC Sound Card Board .
  • With 3.5mm Stereo Jack .
  • 24 Bits Digital Audio Module for Raspberry Pi.
  • With 3.5mm Stereo Jack .
Product Features
Integrated soft muting can also be hardware muted to achieve a 120dB mute signal-to-noise ratio (SNR). Each pin of the integrated line driver supports loads as low as 1kΩ, surpassing all other charge pump-based line drivers in performance.
Product Parameters
  • Dynamic range: 112dB
  • Main clock frequency: 50MHz