مبدل دیجیتال به آنالوگ صوتی PCM5102A
Product Parameters
- Module supply voltage: DC3.3V
- Signal to noise ratio SNR: 112dB
- Dynamic range: 112dB
- Full-scale single-ended output: 2.1VRMS
- Sampling frequency: 8KHz ~ 384KHz
- Main clock frequency: 50MHz
- Number of audio data: 16, 24, 32
- Working environment temperature: -40 ° C ~ 85 ° C
- Audio data format: IIS, left aligned
- Total harmonic distortion (THD+N at -1dBFS): -93dB
- Module size: 31.8mm*23.7mm*6.35mm, with a 3.5mm headphone holder
* پرداخت آنلاين غير فعال است - سفارش خود را ثيت و نهايي بفرماييد.
2,970,000 تومان
14 در انبار
Product description
- PCM5102A Digital-to-Analog Converter.
- PLL Voice Module Stereo DAC Sound Card Board .
- With 3.5mm Stereo Jack .
- 24 Bits Digital Audio Module for Raspberry Pi.
- With 3.5mm Stereo Jack .
Product Features
Integrated soft muting can also be hardware muted to achieve a 120dB mute signal-to-noise ratio (SNR). Each pin of the integrated line driver supports loads as low as 1kΩ, surpassing all other charge pump-based line drivers in performance.
Product Parameters
- Dynamic range: 112dB
- Main clock frequency: 50MHz